poniedziałek, 9 kwietnia 2012

Kontrabanda

Gatunek: dramat, kryminał, thriller, sensacja
Czas trwania: 1 godz 49 min.
Premiera: 27 stycznia 2012 (Polska) 13 stycznia 2012 (świat) 
Produkcja: Francja, USA, Wielka Brytania
Reżyseria: Baltasar Kormákur
Scenariusz: Aaron Guzikowski

Chris Farraday (Mark Wahlberg) ma spokojną prace, piękną żonę i wspaniałe dzieci. Jednak oaza spokoju zostaje naruszona i nasz bohater, w celu uratowania rodziny musi wrócić do swojego niechlubnego zajęcia z przeszłości. Niechlubnego, ale będące tym co w życiu robił najlepiej. U Chrisa międzynarodowy przemyt to już praktycznie tradycja rodzinna. Jego ojciec siedzi przez jego skutki w więzieniu, a nieudolny w tym fachu szwagier okazał się przyczyną całego zamieszania. Wraz z rozpoczęciem wypełniania głównej misji film zaczyna przypominać menelskie, ale poważniejsze Ocean's Eleven. Bohater zaczyna zbierać ekipę do zadania, które z pozoru wydaję się nie do wykonania.

Film jednak nie jest typowym amerykańskim kinem akcji, gdyż w celu zwiększenia poziomu "ambitności" filmu, wprowadzono wątek dramatyczny. Otóż gdy nasz dzielny bohater walczy na morzu i lądzie ze zbirami, jego najlepszy przyjaciel ma spore problemy, które stara się rozwiązać wykorzystując jego zaufanie . W rolę kiepskiego przyjaciela wcielił się Ben Foster i zrobił to rewelacyjnie. Zresztą na obsadę aktorską nie ma co narzekać obok już wymieniony zagrali także Giovanni Ribisi oraz piękna Kate Beckinsale.

Oglądanie tego filmu okazało się całkiem niezłą rozrywką. Bo choć fabuła na pierwszy rzut oka może się wydawać kiczowata i banalna, to jednak wątki poboczne oraz wartka i lapidarna akcja sprawiają, że Kontrabanda to kino akcji na przyzwoitym poziomie.  

Ocena FFF
7/10

Ocena Filmweb
7/10
  

Kontrabanda zwiastun (trailer)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz